České Radiokomunikace


Zajímavé projekty

Vytváříme budoucnost

Začínáme psát novou kapitolu v historii médií. Přelomem dvacátých let minulého století byl revolučním médiem rozhlas, v padesátých letech televize, přelom tisíciletí představil Internet, novou kapitolu médií budoucnosti můžete začít vytvářet s námi.

Jedním z kroků v inovacích bylo rozhodnutí o vytvoření vývojové jednotky ČRa Labs, jejímž cílem je vývoj nových i stávajících produktů, především na poli DC&Cloudu nebo Broadcastingu. Future TV propojuje svět televize s Internetem prostřednictvím tzv. OTT služeb.

Náš vývojový tým je místem, jakýmsi vzdělávacím inkubátorem, složeným ze stávajících zaměstnanců a navíc poskytuje prostor pro mladé talenty-studenty nebo absolventy přicházející z univerzit do praxe. Přidejte se k nám!

Naše projekty

Future TV

V oblasti Future TV kombinujeme starší pozemní televizní vysílání s novými online funkcemi. Zaměřujeme se na HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) aplikace a Red Button funkce, které jsme použili např. při spolupráci s TV Óčko. V budoucnu budou HbbTV aplikace velmi podobné dnešním aplikacím ve smartphonech, ale budou přímo dostupné z televizní obrazovky. Budoucnost je tedy vývoj hybridní televize, v rámci které se předpokládá plná integrace mezi terestrickými a on-line službami. Každá televize bude nabízet Catch Up TV, Video on Demand a další interaktivní služby.

CDN (Content Delivery Networks)

Uvědomujeme si, že žijeme v době, kdy Internet začíná čím dál tím více nahrazovat ostatní média. Aby bylo možné udržet krok s tímto trendem je nutné zásadním způsobem inovovat a rozvinout infrastrukturu sloužící k doručování obsahu uživatelům na českém Internetu. Jako tradiční hráč v této oblasti v České republice budujeme novou CDN infrastrukturu a činíme tak jasný krok do budoucnosti v doručování obsahu uživatelům. CDN je distribuovaná inteligentní síť doručovacích uzlu, která umožňuje rozložit zátěž stovek tisíc Internetových uživatelů mezi uzly této sítě a doručovat tak obsah kvalitněji, dostupněji a blíže koncovému uživateli.

Datové centrum budoucnosti

Za použití nejmodernějších technologií a nových přístupů v oblasti datacenter, HPC (high performance computing) a zpracování Velkých Dat (Big Data), budujeme ve své oblasti unikátní datové centrum, které bude sloužit jako platforma pro naše služby v oblasti Cloud computingu. V této jedné z nejrychleji se rozvíjejících oblasti IT využíváme nejnovější technologie jako SDN (software defined networking), pokročilou virtualizaci a inteligentní automatizaci a pohybujeme se tak na samé hranici toho, co je dnes možné v oblasti  datových center.